دهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ برگزار می‌شود

1394/11/070 دیدگاه1293 بازدید
دهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ برگزار می‌شود
به منظور تأمین نیروی متخصص مورد نیاز در امر ترویج و آموزش مفاهیم فناوری نانو و همچنین در راستای افزایش توان علمی و آموزشی مدرسان فناوری نانو، دهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو پایان بهمن‌ماه ۱۳۹۴ برگزار می‌شود.
این آزمون که با هدف ارزیابی توانمندی علمی و مهارت آموزشی داوطلبان در زمینه انتقال مفاهیم علوم و فناوری نانو برگزار می‌شود، شامل سوالات کاملا تشریحی بوده و علاوه بر مهارت علمی، فن بیان و استفاده از مثال‌های مناسب در انتقال مفاهیم آموزشی نیز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. به داوطلبانی که حد نصاب لازم را در دو شاخص علمی و آموزشی در این آزمون کسب کنند، بر اساس امتیاز اکتسابی گواهی توانمندی تدریس در سه سطح: تراز «الف»، «ب» و «ج» از طرف ستاد ویژه توسعه فناوری نانو اعطا خواهد شد.

سرفصل‌های این آزمون عبارتند از:
- نانوساختارها؛
- روش‌های ساخت و سنتز نانوساختارها؛
- روش‌های شناسایی و آنالیز نانوساختارها؛
- کاربردهای فناوری نانو؛
- تجاری سازی فناوری نانو؛

منابع پیشنهادی برای شرکت در آزمون بشرح زیر است:
- سایت آموزش فناوری نانو
- نرم‌افزار نانوکاوش؛
- کتاب مقدمه‌ای بر نانو فناوری، مترجم: دکتر نیما تقوی نیا، انتشارات: دانشگاه صنعتی شریف؛
- مجموعه نرم‌افزارهای آموزشی میلیاردیم؛

داوطلبان می‌توانند برای تهیه منابع پیشنهادی آزمون با ۴۰ درصد تخفیف به فروشگاه اینترنتی نانوسان مراجعه نمایند.

شایان ذکر است ثبت‌نام در این آزمون از روز شنبه ۲۶ دی‌ماه آغاز شده است و علاقه‌مندان فرصت دارند تا روز شنبه ۲۴ بهمن‌ماه با مراجعه به صفحه شخصی خود در پایگاه اینترنتی ستاد نانو از طریق لینک آزمون اقدام به ثبت‌نام نمایند. شرکت در این آزمون برای تمامی علاقه‌مندان آزاد است. دهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو صبح روز پنج‌شنبه ۲۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۴ رأس ساعت ۱۰ صبح در شهر تهران برگزار می‌گردد.

شایان ذکر است، علاوه بر شهر تهران، شهرهایی هم که حداقل ۵۰ نفر داوطلب متقاضی آزمون داشته باشند و یکی از نهادهای ترویجی فناوری نانو فعال در آن شهر، مسئولیت تأمین فضا و برگزاری آزمون را بر عهده بگیرد، به عنوان حوزه آزمون مشخص خواهند شد.

بر طبق آیین‌نامه حمایت از برگزاری سمینارهای ترویجی عمومی، کارگاه‌های آموزشی عمومی فناوری نانو و همچنین سمینارهای ترویج صنعتی فناوری نانو، دارندگان گواهی توانمندی تدریس فناوری نانو می‌توانند در صورت مشارکت در این رویدادها از حمایت‌ مالی ستاد نانو برخوردار شوند. آیین‌نامه‌های حمایتی فوق از بخش نهادهای ترویجی سایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، قابل دریافت است.

شایان ذکر است،‌ دفترچه سوالات و پاسخنامه نهمین آزمون توانمندی تدریس را از بخش دانلود سایت نانوسان می‌توانید دریافت کنید. همچنین برای دریافت دفترچه سوالات آزمون‌های قبلی می‌توانید به سایت آموزش فناوری نانو مراجعه کنید.

داوطلبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه آزمون تدریس در سایت ستاد نانو مراجعه، یا با ایمیل student@nano.ir مکاتبه و یا با شماره‌های ۰۹۱۹۰۲۰۶۱۰۰ و ۰۲۱۶۶۵۳۲۶۳۹ تماس حاصل نمایند.

شایان ذکر است آزمون توانمندی تدریس بعد، ششمین مسابقه ملی فناوری نانو است که نیمه دوم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد. برای ثبت‌نام آنلاین در این مسابقه با ۵۰ درصد تخفیف، اینجا کلیک کنید.
منبع: سایت ستاد توسعه فناوری نانو
با عضویت در خبرنامه الکترونیکی نانوسان، آخرین اخبار گردهمایی‌های فناوری نانو را در کوتاه‌ترین زمان از طریق ایمیل دریافت کنید
نظرات:
پاسخ به:
عنوان شما:  
نظر:  
متن تصویر را در کادر زیر وارد نمایید