پنجمین مجمع اقتصاد فناوری نانو

در پنجمین مجمع اقتصاد فناوری نانو چه گذشت؟

پنجمین مجمع اقتصاد فناوری نانو ۲۴ و ۲۵ مرداد ماه سال جاری در مرکز همایش‌های پژوهشگاه صنعت نفت در شهر تهران برگزار شد. در این رویداد جمعی از فعالان و خبرگان حوزه فناوری نانو گرد هم آمدند و با بحث و تبادل نظر پیرامون توسعه بازار این فناوری و چالش‌های پیش‌روی آن، به همفکری پرداختند.
اگر بخواهیم اشاره مختصری به تاریخچه این رویداد داشته باشیم، سه دوره نخست آن در سال‌های ۱۳۹۱، ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ برگزار شد و همزمان با رویکردهای جدید ستاد توسعه فناوری نانو برای توسعه این صنعت، دبیرخانه این رویداد سال ۱۳۹۴ را به بازطراحی ساختار و محتوای این رویداد اختصاص داد و پس از یک سال وقفه نهایتاً در مرداد ماه سال ۱۳۹۵چهارمین دوره مجمع اقتصاد نانو را با رویکرد و کیفیتی متفاوت برگزار کرد.
بنابر اعلام دبیرخانه در دوره گذشته این گردهمایی ۳۰۰ نفر حضور داشتند که در پنجمین دوره شاهد رشد ۲ برابری مخاطبان این رویداد بودیم و مرداد ماه گذشته بیش از ۶۰۰ نفر حضور داشتند و از محتوای این رویداد بهره برده‌اند.
در دو روز برگزاری این رویداد موضوعاتی همچون چالش‌های انتخاب مسیر مناسب توسعه بازار شرکت، شناخت زنجیره ارزش محصول، الزامات همکاری‌ با سایر بازیگران فعال در فضای کسب‌وکار، عوامل منجر به شکست بازار، تجربیات موفق و ناموفق توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان و همچنین ارائه تعدادی از فناوری‌های منتخب حوزه نانو به شرکت‌های صنعتی و سرمایه‌گذاران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. از ۲ روز برگزاری این رویداد ۲ مستند کوتاه و مفید در کانال آپارات نانو و صنعت تهیه و منتشر شده است. پیشنهاد می‌کنیم اگر در این رویداد حضور نداشته‌اید، مستند ویدیویی روز اول و مستند ویدیویی روز دوم پنجمین مجمع اقتصاد فناوری نانو را مشاهده کنید.

شایان ذکر است در طی ۲ روز برگزاری این رویداد، پایگاه اینترنتی ستاد نانو گزارش لحظه به لحظه این رویداد را منتشر کرده است که آرشیو آن را می‌توانید در این صفحه مشاهده کنید.