پنجمین مجمع اقتصاد فناوری نانو

پنجمین مجمع اقتصاد فناوری نانو برگزار می‌شود

مجمع اقتصاد فناوری نانو، اصلی‌ترین گردهمایی سالانه مدیران و فعالان اکوسیستم فناوری نانو است. این رویداد که در فضایی نوآورانه و متفاوت برگزار می‌شود، هر سال بر موضوعات و چالش‌های مختلفی تمرکز دارد. پنجمین دوره مجمع نیز بر دو مبحث جدی در حوزه نانو متمرکز است. روز اول این رویداد به چالش‌ها، راهکارها و تجربیات مرتبط با کارآفرینی خواهد پرداخت و در روز دوم آن، مباحث مرتبط با توسعه بازار و پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه فروش مورد تحلیل قرار می‌گیرد. بر همین اساس نیز شرکت‌کنندگان می‌توانند اقدام به ثبت نام برای حضور در هر دو روز و یا یکی از روزهای مجمع نمایند.
دوره‌ پنجم مجمع اقتصاد فناوری نانو که در ۲۶ و ۲۷ مردادماه ۱۳۹۶ (پنجشنبه و جمعه) برگزار خواهد شد؛ ستاد توسعه فناوری نانو در تلاش است تا علاوه بر حفظ نکات مثبت دوره‌ قبل و بهبود کیفیت این رویداد، اهداف دیگری را نیز دنبال نماید که از آن جمله می‌توان به این موارد اشاره داشت:
– فراهم‌سازی زمینه برای تجمیع هر چه بیشتر فعالان حوزه‌ کسب ‌و کارهای نانو و شکل‌گیری کانونی جهت همکاری‌های تجاری و غیرتجاری افراد
– خلق محیطی ویژه برای افراد حاضر در مجمع به منظور ایجاد و افزایش انگیزه و پویایی در حوزه‌ فعالیت‌های اقتصادی آتی
– توجه ویژه به علاقه‌مندان ورود به فضای کسب‌ و کارهای نانو جهت تقویت جریان اقتصاد نانو

بر همین اساس هر یک از روزهای پنجمین مجمع اقتصاد نانو تمرکز محتوایی متفاوتی خواهد داشت. در روز اول که عنوان «توسعه‌ کارآفرینی فناورانه» برای آن انتخاب شده است، به نحوه‌ صحیح شکل‌گیری کسب ‌و کارهای نوپای دانش‌بنیان پرداخته خواهد شد و موضوعاتی حول انتخاب و ارزیابی ایده‌ مناسب، نحوه‌ مؤثر تشکیل تیم‌های کاری، تجربیات موفق راه‌اندازی استارتاپ‌ها و چالش‌های موجود در این فاز و راهکارهای مواجهه با آن‌ها، مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. در روز دوم مجمع نیز که با محوریت «توسعه‌ بازار نوآوری» طراحی و اجرا می‌شود، به طور کلی چالش‌ها و راهکارهای پیش روی یک شرکت دانش‌بنیان جهت رشد اقتصادی و موفقیت بیشتر در صنعت و بازار، محور نشست‌ها خواهد بود.

همچنین در هر دو روزِ مجمع، نشست‌های تجاری مختلفی جهت معرفی ایده‌ها و فناوری‌های برتر در حوزه‌ نانو و عرضه‌ آن‌ها به سرمایه‌گذاران و شرکت‌های صنعتی برگزار می‌شود و کارگاه‌هایی تعاملی در راستای تمرکز موضوعی هر روز برنامه برگزار می‌شود.

حضور در پنجمین مجمع اقتصاد نانو، علاوه بر اینکه امکان بهره‌مندی از محتوای اختصاصی نشست‌های مختلف را برای شرکت‌کنندگان فراهم خواهد کرد، فرصتی ویژه برای ملاقات رو در رو و گفت‌وگو با افراد مختلف فعال در حوزه فناوری و نوآوری از قبیل فناوران و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان، مدیران و تصمیم‌گیران در شرکت‌های صنعتی، سرمایه‌گذاران و متولیان نهادهای سرمایه‌گذاری و سیاست‌گذاران حوزه نوآوری و علی‌الخصوص فناوری نانو می‌باشد. در مجموع، تمام تلاش‌ برگزارکنندگان بر این خواهد بود که پنجمین مجمع اقتصاد نانو به تجربه‌ای منحصر به فرد و اثرگذار برای شرکت‌کنندگان در این رویداد تبدیل گردد.

دبیرخانه این رویداد با هدف حمایت از دانشجویان و اساتید فعال در حوزه فناوری نانو شرایط ویژه‌ای را در نظر گرفته است:
– تخفیف ۵۰ درصدی برای خرید بلیط روز اول (قیمت بلیط با احتساب تخفیف: ۵۰ هزار تومان)
– خرید بلیط روز دوم به تنهایی تخفیف ندارد (قیمت بلیط با احتساب تخفیف: ۵۰ هزار تومان)
– تخفیف ۲۵ درصدی برای خرید بلیط هر دو روز (قیمت بلیط با احتساب تخفیف: ۱۱۲۵۰۰ تومان)
دانشجویان دارای پایان‌نامه‌های صنعتی فناوری نانو و اساتید داره سابقه فناوری نانو می‌توانند برای دریافت کد تخفیف با دبیرخانه این رویداد تماس حاصل کنند. (شماره دبیرخانه: ۸۸۷۳۱۱۹۷ با پیش شماره ۰۲۱)
ثبت‌نام در این رویداد از ۲۰ خرداد ماه آغاز شده است و تا ۷ مرداد ماه با عنوان «ثبت‌نام به هنگام» ادامه خواهد داشت. از تاریخ ۸ تا ۱۹ مرداد «ثبت نام دیرهنگام» انجام خواهد شد و در این بازه زمانی هزینه بلیط‌ها افزایش خواهد یافت. بعد از ۱۹ مرداد سامانه ثبت‌نام غیرفعال شده و امکان ثبت‌نام وجود نخواهد داشت. برای ثبت‌نام در این رویداد اینجا کلیک کنید.

محتوای این رویداد به شکلی تنظیم شده است که اگر با فناوری‌های نوین حتی به صورت کلی آشنایی داشته باشید و به کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری‌های جدید و یا توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان علاقه‌مند باشید، این رویداد می‌تواند برای شما مفید واقع شود.

علاقه‌مندان می‌توانند آخرین اخبار و مقالات مرتبط با موضوعات این دوره‌ مجمع را از طریق پایگاه اینترنتی رسمی مجمع پیگیری نمایند. همچنین این مجمع آخرین اخبار و مطالب مرتبط با این رویداد را از طریق کانال nanoecoforum در پیام‌رسان تلگرام منتشر می‌کند.
ویدیوهای برخی از سخنرانی‌های دوره گذشته این مجمع را در کانال آپارات نانوسان می‌توانید تماشا و دانلود کنید. در ادامه مستند ویدیویی کوتاهی از چهارمین دوره این مجمع را می‌توانید مشاهده کنید: