کتاب محصولات فناوری نانو ایرانی را دانلود کنید

ویرایش چهارم کتاب «محصولات فناوری نانو ساخت ایران» توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو تدوین و منتشر شده است. این کتاب با هدف معرفی محصولات و تجهیزات فناوری نانو ساخت داخل تهیه شده است و اطلاعات جامعی از محصولات داخلی را شامل می‌شود.
این کتاب پس از بیان مقدمه‌ای مختصر در خصوص عملکرد ستاد توسعه فناوری نانو و بیان اهداف سند ده‌ساله دوم توسعه فناوری نانو، اطلاعاتی در خصوص آمار شرکت‌های تولیدکننده، محصولات و تجهیزات داخلی ارائه شده است. بنابر آمار ارائه شده در این کتاب، (تا تاریخ انتشار این مستند مکتوب) ۱۵۷ شرکت ایرانی، ۳۶۱ محصول و تجهیز را تولید و به بازار ارائه کرده‌اند. حوزه صنعتی محصولات و تجهیزات فناوری نانو به تفکیک شامل تجهیزات آزمایشگاهی، پوشاک و نساجی، بهداشت و سلامت، نانومواد، آب و محیط زیست، ماشین‌آلات صنعتی، خدمات، نفت و انرژی، لوازم‌خانگی، خودرو و حمل و نقل، عمران و ساختمان می‌شود.
در آخرین ویرایش کتاب محصولات فناوری نانو، آماری از فروش و حجم بازار محصولات فناوری نانو داخلی نیز ارائه شده است.
در این کتاب برای معرفی هر محصول اطلاعاتی شامل معرفی، مشخصات فنی، مجوزها و تاییدیه‌ها، اطلاعات بازار (نحوه خرید و…) و اطلاعاتی از محل تولید و اطلاعات تماس شرکت منتشر شده است. این مجموعه علاوه بر ارائه اطلاعات مفید در خصوص محصولات داخلی فناوری نانو، منبع بسیار مناسبی برای آگاهی از وضعیت بازار این محصولات است.
نسخه الکترونیکی این کتاب را از مجله اینترنتی نانوسان می‌توانید دانلود کنید.