رفتن به مطلب
نانوسان‌گپ

نانوسان

مدیر کل
 • تعداد ارسال ها

  5
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  2

آخرین بار برد نانوسان در 8 تیر 1397

نانوسان یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است !

اعتبار در سایت

2 Neutral

آخرین بازدید کنندگان نمایه

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. کتاب روایت بی‌صدا را حتما مطالعه کنید: وقتی که می‌رفت، تصورش را نمی‌کرد که روزی مؤسس شرکت دانش‌بنیانی با ده‌ها میلیارد تومان گردش مالی باشد. اما شد! خواندن این سرگذشت، مرور هزار راه نرفته است. شنیدن داستان انسان‌های موفق، قصه‌های تلخ‌ و‌ شیرین افت‌و‌خیزهایشان، لحظه‌های دردمندی و اوقات بهره‌مندی آن‌ها، لذتی زیرپوستی در آدمی ایجاد می‌کند و می‌توانی سفر نرفته را تجربه کنی. تولید محصول و داشتن شرکت شاید رؤیای بسیاری از اهالی دانش و دانشگاه باشد، اما رسیدن به این نقطه، نیاز به عزمی راسخ برای پنجه‌ در‌ پنجه شدن دارد؛ گلاویزی با مشکلاتی که تنها رهروان این مسیر از آن آگاهند. روایت بی‌صدا قصه یک آدم معمولی است، کسی درست مثل نیمی از مردمان این شهر، که یک روز با صرف فعل خواستن، مسیر زندگی خود را تغییر داد تا مرزهای معمول، مرسوم و روزمره زندگی را اندکی جابه‌جا کند. زمانی که رضا باقری ۲۸ ساله در سال ۱۳۶۸ برای ادامه تحصیل عازم دیار غیر می‌شد، تصورش را نمی‌کرد که روزی مؤسس شرکت دانش‌بنیانی با ده‌ها میلیارد تومان گردش مالی باشد. اما تقدیر به‌گونه‌ای رقم خورد که او پس از هفت سال به میهن بازگردد و ایده‌های بسیاری را که برای توسعه مهندسی و علم مواد در ذهن پرورانده بود، در دستور کار قرار دهد. این کتاب داستان پرپیچ‌وخم این کارآفرینی فناوارنه است؛ سرگذشتی که نگرش ما را به واقعیت‌های مسیر کارآفرینی دانش‌بنیان و رسوخ فناوری در صنعت، مضاعف می‌کند. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: کتاب روایت بی‌صدا: روایتی متفاوت از توسعه و تجاری‌سازی یک فناوری به تازگی توسط انتشارات الگونگار پیشرفت منتشر شده است و شما می‌توانید برای تهیه این کتاب به دسته کتاب‌های مدیریت، کارآفرینی و کسب‌و‌کار فروشگاه اینترنتی واوک مراجعه کنید.
 2. یکی از سوالاتی که ذهن داوطلبان این رقابت علمی را درگیر می‌کند، «نقش شرکت در مسابقه ملی فناوری نانو و کسب رتبه» در آینده تحصیلی و شغلی شرکت‌کنندگان است. نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا شرکت در این رقابت علمی را توصیه می‌کنید؟
 3. در روند برگزاری هشتمین مسابقه ملی فناوری نانو تغییراتی صورت گرفته است. شما این تغییرات را چطور ارزیابی می‌کنید؟
 4. نانوسان

  ثبت‌نام هشتمین مسابقه ملی فناوری نانو

  به نقل از کانال تلگرام مسابقه ملی فناوری نانو: مهلت ثبت‌نام هشتمین مسابقه ملی فناوری نانو تا تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ تمدید شد. بنابر اعلام دبیرخانه مسابقه ملی فناوری نانو، بدلیل درخواست‌های مکرر نهادهای ترویجی و علاقه مندان به شرکت در مسابقه، مهلت ثبت‌نام در هشتمین مسابقه ملی فناوری نانو که تا پایان فروردین ماه اعلام شده بود، تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ تمدید شد.‏ شایان ذکر است هر منطقه‌ای که حداقل ۵۰ داوطلب داشته باشد و یکی از نهادهای ترویجی مسئولیت برگزاری آزمون در آن منطقه را بر عهده بگیرد، به عنوان حوزه آزمون معرفی خواهد شد. گفتنی است، داوطلبان صرفا تا ۱۴ اردیبهشت ماه فرصت دارند که با شرکت در آزمون های مجازی مرحله اول مسابقه (۵ آزمون شامل: ۴ آزمون مرحله ای و ۱ آزمون جامع) از طریق سایت آموزش فناوری نانو و کسب حداقل ۳۵ درصد از مجموع امتیاز آزمون ها(کسب حداقل امتیاز مجموع ۱۷۵ از کل آزمون‌های مجازی) مجوز حضور در آزمون مرحله دوم مسابقه را کسب کنند. مرحله دوم مسابقه بصورت حضوری روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد و کلیه سوالات آزمون به صورت چهار گزینه ای طراحی می شود. همچنین در انتهای دفترچه سوالات مسابقه، تعدادی سوال تشریحی برای سنجش توان آموزشی داوطلبان، علاوه بر سوالات چهار گزینه ای ارائه خواهد شد تا داوطلبان دریافت گواهی توانمندی تدریس فناوری نانو به آن پاسخ دهند. اعطای گواهی توانمندی تدریس منوط به کسب حد نصاب علمی در آزمون چهار گزینه ای است. شایان ذکر است، میانگین درصد کسب شده توسط داوطلب در پنج آزمون مجازی مرحله اول مسابقه، ۱۰ درصد از امتیاز پایانی داوطلب در هشتمین مسابقه ملی فناوری نانو را تشکیل می‌دهد؛ علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون برگزاری این مسابقه و نحوه ثبت نام آن به‎ ‎پایگاه ‏اینترنتی مسابقه ‎و یا کانال تلگرام دبیرخانه مراجعه کنند یا با شماره‎ ۰۲۱۶۶۵۳۲۶۱۸ و موبایل و تلگرام ۰۹۱۹۰۴۲۴۲۰۵ تماس حاصل نمایند. برای ثبت‌نام آنلاین و فوری در هشتمین مسابقه ملی فناوری نانو اینجا کلیک کنید.
×