مهلت ثبت‌نام در ششمین مسابقه ملی فناوری نانو به پایان رسیده است

مسابقه ملی فناوری نانو

مسابقه ملی فناوری نانو چیست؟

«مسابقه ملی فناوری نانو» بزرگترین رقابت علمی دانشجویی کشور در زمینه فناوری نانو است که با هدف ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور افزایش آشنایی دانشجویان با فناوری نانو، گسترش آموزش فناوری نانو در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز علمی – آموزشی کشور و جهت‌دهی فعالیت‌های آموزشی و حمایت‌های تشویقی صورت گرفته از سوی ستاد توسعه فناوری نانو برگزار می‌شود. این مسابقه در یک مرحله‏ و بصورت تئوری برگزار می‌شود.

+ ثبت‌نام آنلاین در مسابقه ملی فناوری نانو

معرفی مسابقات ملی فناوری نانو

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در راستای اهداف ترویجی و آموزشی تدوین شده در سند راهبرد ۱۰ ساله فناوری نانو، اقدام به برگزاری مسابقات ملی فناوری نانو می‌نماید. مسابقات دانشجویی فناوری نانو هر ساله با گستره ملی، توسط کارگروه ترویج، فرهنگ سازی و آموزش عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با حضور هزاران نفر از علاقمندان به فناوری نانو برگزار می‌گردد.
هدف از برگزاری مسابقه ملی فناوری نانو که بزرگترین رقابت علمی دانشجویی کشور در زمینه فناوری نانو است، ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور افزایش آشنایی دانشجویان با فناوری نانو، ترویج و گسترش آموزش فناوری نانو در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز علمی – آموزشی کشور، فراهم آمدن بستر مناسب جهت شناسایی نخبگان علوم و فناوری نانو، انتخاب افراد شایسته تدریس به منظور مشارکت در امر ترویج و آموزش فناوری نانو و جهت‌دهی فعالیت‌های آموزشی و حمایت‌های تشویقی صورت گرفته از سوی ستاد توسعه فناوری نانو است.
علاقمندان به فناوری نانو می‌توانند با شرکت در این آزمون، میزان آشنایی خود با فناوری نانو را مورد ارزیابی قرار دهند و برای ارتقاء سطح آگاهی خود برنامه ریزی و تلاش نمایند. به علاوه این آزمون بستری مناسب برای رقابت سازنده نهادهای ترویجی فناوری نانو، شرکت‌های آموزشی، مدرسان و متخصصان فناوری نانو برای کیفیت بخشی به فرآیند آموزش فناوری نانو و گسترش بیشتر این فناوری نوین است. کلیه افراد علاقمند به فناوری نانو در تمامی رشته‌های دانشگاهی مرتبط، دانشجویان، فارغ التحصیلان، اساتید، کارمندان، دانش آموزان و معلمان امکان حضور در این مسابقه را دارند.


ثبت نام در هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو

هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو همچون سال گذشته در یک مرحله‏ و بصورت تئوری برگزار خواهد شد و کلیه سوالات آزمون بصورت چند گزینه‌ای طراحی می‌شود. ثبت‌نام در مسابقه نیز به دو روش ثبت‌نام انفرادی (از طریق سایت ستاد نانو - هزینه ثبت‌نام: ۲۰هزار تومان) و ثبت‌نام از طریق نهادهای ترویجی (نانوسان - هزینه ثبت‌نام: ۱۰هزار تومان) صورت می‌گیرد.

مزایای ثبت‌نام از طریق سایت نانوسان:

- ثبت‌نام با ۵۰ درصد تخفیف (۱۰هزار تومان به جای ۲۰ هزار تومان)
- داوطلبی که از طریق سایت نانوسان ثبت‌نام کند و رتبه نخست کشوری این مسابقه را کسب کند علاوه بر جوایز ستاد نانو یک کارت هدیه دو میلیون ریالی دریافت خواهد کرد.
- تمامی اخبار مسابقه از طریق پیامک و خبرنامه الکترونیکی برای داوطلبانی که از طریق سایت نانوسان ثبت‌نام می کنند ارسال می‌شود.

راهنمای ثبت‌نام در مسابقه ملی فناوری نانو

به راحتی در مسابقه ثبت‌نام کنید!

ثبت‌نام در مسابقه از طریق سایت نانوسان به صورت آنلاین صورت می گیرد و شما فقط ۵۰ درصد مبلغ ثبت‌نام را پرداخت می‌کنید. برای این کار هم فقط کافی است به این صفحه مراجعه کنید و فرم مسابقه را به دقت تکمیل کنید. به همین سادگی!

فقط توجه داشته باشید که کد ملی خودتان را دقیق وارد کنید. شاخصه شناسایی شما در سامانه مسابقه، کد ملی شماست! (تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۶۸۷۱۲۵۹ - داخلی ۱۰۷)

 

ابتدا در سایت ستاد نانو ثبت‌نام کنید

تمامی مراحل ثبت‌نام، اطلاع‌رسانی، صدور کارت و صدور کارنامه از طریق کارتابل افراد در سایت ستاد نانو انجام می‌شود. بنابراین برای ثبت‌نام در ششمین مسابقه ملی فناوری نانو ابتدا باید از طریق  این صفحه در سایت ستاد نانو ثبت‌نام کنید. سپس برای تکمیل فرایند ثبت‌نام به سایت نانوسان مراجعه کنید و از تخفیف ۵۰ درصدی ثبت‌نام بهره‌مند شوید.

 

سوالات متداول مسابقه ملی فناوری نانو

آیا ثبت‌نام از طریق نانوسان در محل آزمون تاثیرگذار است؟
پاسخ: خیر؛ روش ثبت‌نام در مسابقه ملی نانو و نهادی که از طریق آن ثبت‌نام می‌کنید هیچ تاثیری بر محل آزمون شما ندارد. پس از اتمام مهلت ثبت‌نام، اطلاعیه‌ای از طریق دبیرخانه مسابقه ملی فناوری نانو (ستاد توسعه فناوری نانو) منتشر می‌شود که در آن محل‌های آزمون اعلام می‌شود و شرکت‌کنندگان در مسابقه با مراجعه به کارتابل شخصیشان در سایت ستاد نانو می‌توانند محل آزمون خودشان را انتخاب کنند. (این اطلاعیه‌ها و اخبار از طریق سایت ستاد نانو، سایت نانوسان، ارسال ایمیل و ارسال پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود)

هزینه ثبت‌نام از طریق نانوسان چقدر است؟ ممکن است برای آزمون هزینه دیگری هم دریافت شود؟
پاسخ: هزینه ثبت‌نام در ششمین مسابقه ملی فناوری نانو از طریق نانوسان، ۱۰هزار تومان است. برای شرکت در آزمون و حضور در جلسه آزمون هم هیچ هزینه دیگری از شما دریافت نخواهد شد.

جایزه برندگان مسابقه ملی فناوری نانو چیست؟
پاسخ: طبق اعلام دبیرخانه مسابقه ملی فناوری نانو عناوین جوایز مسابقه به شرح زیر است:
- صدها میلیون ریال جایزه نقدی و اعتباری
- اعطای گواهی تدریس در دوره‌های آموزشی فناوری نانو به دارندگان حد نصاب علمی
- اعطای لوح‌تقدیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو
- اعتبار مالی برای دریافت خدمات آنالیز از آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو
- تخفیف ثبت‌نام در دوره‌های توان‌افزایی مروجین فناوری نانو
- حمایت از پایان‌نامه نفرات برتر مقطع کارشناسی با موضوع فناوری نانو.
اطلاعات کامل جوایز ششمین مسابقه ملی فناوری نانو را می‌توانید اینجا مطالعه کنید.