نانوسان؛ در آستانه فصلی نو

نویسنده: نانوسان1395/06/140 دیدگاه584 بازدید

نزدیک به هشت سال پیش، نانوسان با ایده ترویج و توسعه علوم و فناوری نانو فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه که در طول این سال‌ها فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرده است، با همراهی مخاطبان خود توانسته گام‌های مهمی را در این راستا بردارد.

در سال‌های آغازین فعالیت نانوسان، یکی از مشکلات اساسی پیش‌روی دانش‌آموزان، دانشجویان و علاقمندان فراگیری علوم و فناوری نانو، دسترسی محدود به کتاب‌های این حوزه بود. کتاب‌های فناوری نانو به دلیل تیراژ نسبتا پایین، به سختی و با صرف هزینه و زمان زیاد به دست مخاطبان به ویژه در شهرهای کوچک می‌رسیدند. از این رو تلاش برای رفع این مشکل جزو اولویت‌های اصلی نانوسان قرار گرفت. در نتیجه این مجموعه موفق شد تا با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو، امکان دسترسی آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر به بیش از ۲۰۰ عنوان از کتاب‌های فناوری نانو برای مخاطبان در سراسر کشور را فراهم آورد.
امروز در آستانه هشتمین سال فعالیت، نانوسان قصد دارد تا با ایجاد تغییراتی، فصلی تازه را آغاز کند و گام‌هایی بلندتر در مسیر کمک به توسعه فناوری نانو در کشور بردارد. این تغییرات حول دو محور اصلی صورت می‌گیرد. نخست آنکه طی همکاری با «فروشگاه اینترنتی واوک» از این پس کتاب‌های فناوری نانو از طریق این فروشگاه که از امکانات و قابلیت‌های بیشتری برخوردار است، در اختیار کاربران گرامی قرار خواهد گرفت.
«تفکیک کتاب‌ها در زیرموضوع‌های تخصصی فناوری نانو»، «امکان جستجوی دقیق عنوان کتاب»، «پیشنهاد خودکار کتابهای مرتبط»، «مشاهده کتاب‌های موجود از نویسنده یا ناشر مورد نظر» و «مشاهده توضیحات تکمیلی و تصاویر جلد و پیوست کتاب‌ها» برخی از امکانات فروشگاه اینترنتی واوک هستند که به مخاطبان در رسیدن به انتخاب درست کمک بیشتر می‌کنند.

و دوم؛ حرکت مجموعه نانوسان به سمت طراحی و اجرای رویداد‌های خلاقانه در حوزه ترویج فناوری نانو است. این رویداد‌ها در حال حاضر مراحل پیش‌تولید را سپری می‌کنند. تیم مدیریتی نانوسان امیدوار است تا با همراهی کاربران، بتواند از ظرفیت‌های موجود در برگزاری گرد‌همایی‌ها و رویداد‌های خلاقانه برای ترویج و توسعه فناوری نانو به خوبی استفاده نماید.
نانوسان همچون همیشه و در راستای تحقق شعار «پیشرفت کنیم»، تلاش می‌کند تا بستر رشد و توسعه را برای کاربران و همراهان همیشگی خود فراهم آورد.
شما می‌توانید، برای اطلاع از جزئیات برنامه‌های آتی نانوسان، به شبکه‌های اجتماعی (تلگرام + اینستاگرام) این مجموعه به پیوندید.
با عضویت در خبرنامه الکترونیکی نانوسان، آخرین مطالب وبلاگ نانوسان را از طریق ایمیل دریافت کنید
نظرات:
پاسخ به:
عنوان شما:  
نظر:  
متن تصویر را در کادر زیر وارد نمایید